قال الله تبارک تعالی ای فرزند آدم تو اراده می کنی و من نیز اراده می کنم ولی تنها خواسته من محقق می شود. هرکس در پی من باشد مرا خواهد شناخت، و هر کس مرا بشناسد، مرا می خواهد، و هر کس مرا خواست در طلب من بر آید، و آنکس که در طلب من بر آید مرا خواهد یافت، و او که مرا یافت به خدمت من بر آید، و آنکه به خدمت من بر آمد به یاد من خواهد بود، و هر کس به یاد من باشد من نیز با لطف و رحمت خویش او را یاد خواهم کرد. ای فرزند آدم کردارت بی آلایش نخواهد شد مگر طعم چهار مرگ را بچشی: مرگ سرخ، مرگ زرد، مرگ سیاه و مرگ سفید، مرگ سرخ، بردباری بر ستم و خودداری از آزار می باشد، مرگ زرد، گرسنگی و تنگدستی است، مرگ سیاه، مخالفت با نفس و خواسته های اوست، از خواسته های نفست پیروی مکن که تو را از راه خدا منحرف می سازد،(47) و مرگ سفید، گوشه گیری است.

img-news-1

صعود تعدادی از همکاران زائرسرا به قله بینالود و زرگران

برنامه صعود به قلل بینالود و زرگران توسط تعدادی از همکاران زائرسرا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۷ و ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ انجام پذیرفت.

برنامه صعود به قلل بینالود و زرگران توسط تعدادی از همکاران زائرسرا  طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۷ و ۱۸  مرداد ۱۳۹۶ انجام پذیرفت.

این برنامه دوروزه باشعار صبر و پایداری و تلاش برای پاکسازی  محیط زیست  بعدظهر سه شنبه از انتهای شهر گلبهار و ارتفاعات روستای فریزی ( مسیر جبهه شمالی صعود به قله بینالود )آغاز و پس از صعود به قله بینالود و سپس قله زرگران و فرود از جبهه جنوبیدر روستای صومعه نیشابور به اتمام رسید.

قله بینالود با ارتفاع  ۳۲۱۱  متر با شکوهی وصف ناپذیر در شمال شهر تاریخی نیشابور و جنوب چناران و گلبهار مشهد قرار گرفته است.  قله زرگران به ارتفاع حدود  ۳۰۰۰ متردر در جنوب قله بینالود واقع شده که توسط یک گردنه به نام دوکوهی به بینالود متصل شده است . بینالود به معنی کوهی است که بین دو دشت قرار گرفته و آنها را از هم جدا کرده که یکی دشت مشهد و دیگری دشت نیشابور است. افراد محلی به آن بینالوت یا بنلو نیز می گویند.

 • برنامه صعود به قلل بینالود و زرگران با همراهان همیشگی و طراحی و سرقدمی دوست وهمکار عزیزم علیرضا اکبری طی یک برنامه دوروزه باشعار صبر و پایداری و تلاش ، بعدظهر سه شنبه از انتهای شهر گلبهار و ارتفاعات روستای فریزی که مسیر جبهه شمالی صعود به قله بینالود می باشد آغاز و پس از صعود به قله بینالود و سپس قله زرگران و فرود از جبهه جنوبی در روستای صومعه نیشابور در بامدادان صبح پنجشنبه پایان پذیرفت . برنامه بسیار سنگینی بود البته برای من که برای بار اول پا برروی قله زیبا و پرشکوه بینالود می گذاشتم . هیچ کوهنوردی به جز ما چند نفر در آن حوالی نبود گویا که تنها دعوت شدگان بینالود بودیم. بعدظهر که از انتهای باغهای روستای فریزی شروع کردیم بعد از سه ساعت پیاده روی به جانپناه اول رسیدیم و بعد از قدری استراحت راهمان را تا رسیدن به جانپناه دوم که به نام شهید مدرسی مزین است و همچنین دارای چشمه آبی عجیبی در آن ارتفاع است ادامه دادیم و شب را در همانجا به صبح رساندیم که بسیار لذت بخش بود آن سکوت و آرامش در ارتفاع دوهزار و هشتصد متری ، صبح زود به سمت قله براه افتادیم و ساعت ده صبح بعداز سه ساعت کوهپیمایی در شیب تند بالاخره پا بروی قله جادویی بینالود گذاشتیم چه منظره ای ، چه شکوه وصف ناپذیری درست روبروی مان قله زرگران با آن دیواره زیبایش و در آن دوردست ها قلل دیگر که در میان آنها قله شیربادبام خراسان نوازشگر دیده گانمان بود ، در راه برگشت از جبهه جنوبی ذخیره آبمون تموم شد و چون می خواستیم هرچه زودتر به روستای صومعه برسیم بدون هیچ توقفی برای استراحت به راهمون ادامه دادیم که خیلی خسته و کوفته شدیم اما با نگاه به مسیر پشت سر ، قله بینالود با شکوه فراوان و زیبایی خیره کننده در آن آفتاب دم غروب همچون مادری مهربان بود که ما چهار تن را در دامن خودش در برگرفته بود و لذت فرود را دوچندان میکرد.
  در دل من چیزیست
  مثل یک بیشه ی نور..
  مثل خواب دم صبح
  وچنان بی تابم
  که دلم می خواهد
  بروم…
  بروم تا سر کوه
  بدوم تا ته دشت
  دورها اوییست که مرا می خواند..


بازگشت

 • صندوق های بازنشستگی
 • هتل نفت
 • مهمانسرای شرکت نفت
 • شرکت نفت

نظرات

ورود به سایت

عکس روز

نظر سنجی

آیا از اقامت در زائرسرا راضی بودید